30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

Bu yazımızda sizler için bir araya derlediğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri bölümüne hoş geldiniz. Birbirinden Güzel sözleri keyifle okumanızı dileriz.

24.05.2022
736
30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

Bu yazımızda sizler için bir araya derlediğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri bölümüne hoş geldiniz. Birbirinden Güzel sözleri keyifle okumanızı dileriz.

Sayfa İçeriği: 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Kısa 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, En Güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Anlamlı 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Özlü 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Etkileyici 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Efsane 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Resimli 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

İçindekiler

30 Ağustos Zafer Bayramı Önemi Nedir?

26 Ağustos 1922’de başlayan 30 Ağustos 1922 gününe kadar beş gün beş gece devam eden Büyük Taarruz, Türk ordusunun kesin zaferi ile sonuçlanmıştır. Taarruzun planlaması büyük bir gizlilik ve titizlik içinde yapılmıştır. Taarruzun zamanından Gazi Mustafa Kemal Paşa ve yanındaki bir iki yakın mesai arkadaşından başka kimse haberdar olmamıştır.

Büyük Taarruz öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden dördüncü defa olmak üzere Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya Başkomutan unvanı verilmiştir. 30 Ağustos’ta Türk ordusunun kesin zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerek basında gerekse halk arasında büyük sevinçle karşılanmış, orduya ve ordunun Başkomutanına başarılarından dolayı tebrik telgrafları gelmiştir.

Zaferden iki yıl sonra 30 Ağustos 1924’te Dumlupınar’da Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın da katıldığı bir törenle hem zafer kutlanmış hem de şehitler anılmıştır.

Bu törenden iki yıl sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kanun çıkarılarak 30 Ağustos’un ordunun bayramı olduğu belirlenmiştir.

Keyifli Okumalar…

Resimli 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

Resimli 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri
Resimli 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri
 • Geçmişi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk Milleti’nin Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • Sen ki çelik mavisi gözlerinle unutulmayacak bir paşasın. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
 • Türk bayrağına şeref, vatan toprağına namus kabul edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Atatürk
 • Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Zafer Bayramınız kutlu olsun.
 • Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız kutlu olsun.
 • 30 Ağustos zaferi tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.
 • Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.

Kısa 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Atatürk
 • Zafer bayramımızın 100. Yılı Türk milletine hayırlı olsun.
 • Büyük zaferler yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir.
 • Bazı zaferler sonsuza dek kutlanır. Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • 100 yıldır gurur kaynağımız olan Zafer Bayramımız kutlu olsun.
 • Tarih boyunca destanlar yazan milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu, Türk’ün asker ve bilgi orduları muzaffer olsun.
 • Tarih boyunca destanlar yazan aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 99. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.
 • Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı Türk milletinin ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır.
 • 30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir.
 • Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
 • Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar.
 • 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı; kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır.

En Güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.
 • Türk Milleti yaşamış bağımsızlığı ettik bağımsız var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır yaşayamaz yaşamayacaktır.
 • Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza olanak sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun mekanları cennet ruhları şâd olsun.
 • Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.
 • Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılan ziyaretinde Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında milletimizin istiklal hürriyet aşkı kahraman ordumuzun cesaret fedakarlığı vardır.
 • Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip, olan Ulu Önder Atatürk’ü tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.
 • Herkesin 30 Ağustos zafer bayramı kutlu. Başta M. Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Etkileyici 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Zaferlerinin vasıtası yalnız kılıçtan ibaret kalan bir millet bir gün girdiği yerden kovulur rezil edilir Sefil ziyaretinde perişan Olur. Öyle milletlerin sefaleti perişanlığı o kadar büyük ziyaretinde acı olur ki esir ziyaretinde mahkûm Kendi memleketinde safra kalabilir.
 • Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği Milli Mücadele sürecinin en büyük adımı Büyük Taarruz Zaferinin 100. yılını kutluyor başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.
 • Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferinin 100. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk yüce ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlar vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.
 • Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz eğitimle bilgi ile insanlıkta üstünlüğün yurt sevgisinin düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.
 • 30 Ağustos 1922 zaferi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında yalnızca bizim değil, tüm ezilmiş ulusların hatta tüm insanlığın özgürlüğe kurtuluşa başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.
 • Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz eğitimle bilgi ile insanlıkta üstünlüğün yurt sevgisinin düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk

Efsane 30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri

 • Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz, birlik ve beraberliğinden hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet minnet ve şükranla anıyorum.
 • Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an her saniye canlı kalacak yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir
 • Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.
 • Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk Milleti ve ordusuyla gerçekleştirilen Büyük Taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı zaferdir. Bugün bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. Bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini bize armağan eden Ulu Önder Atatürk’e silah arkadaşlarına Kahraman Ordumuza şükranlarımızı sunuyor.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.